PC series touch all-in-one computer, according to industrial needs, rich computer configuration, for you to solve any industrial premises, equipment brought about by the use of the problem, high-strength body and high-attached surface protective paint, high wear, anti-reflective, stable performance, a variety of installation methods.
✦ Controller:



12.1 inch-PC:

15 inch-PC:

✦ Features:
Strengthened flat metal protection panel, military resistance touch panel, rigid glass, industrial-grade monitoring screen plus rich configuration scheme, safety small fillet, sheet metal body, simple installation method tailored for equipment, pipeline control needs.
* 12” LED-backlit panel with long life
* Wide operating temperature -20°C~70°C
* General brightness 350 cd/m2
* True Plane - Fashion Style
* Wide-view view
* Ultra-narrow ultra-thin profile - metal housing, injection molding
| System configuration | |
|---|---|
| Motherboard | M36 |
| CPU Model | Intel® Kaby Lake-U® 6360U (2.0 GHz) |
| Chipset | Intel®Bay trail SOC |
| RAM | 1*DDR3L SODIMM 1333/1600MHz Max 16G |
| Display system | Integration Intel®IrisTM Graphics 550 |
| Internet | Realtek RTL811XX Gigabit networks |
| Store | MSATA Slot Support SSD |
| Audio | ALC662 6-channel Hi-Fi |
| System | Windows 7、8、8.1 10、Linux |
| Feature items | Specification |
|---|---|
| Model | PC126(M36) |
| Size | 12 inch |
| Overall Dimension | |
| Packing Size | 41cm*36cm*19cm |
| Resolution | 1024 x 768 |
| Color | 16.7M |
| Contrast | 800:1 |
| Brightness | 350 cd/m2 |
| Response time | 16ms |
| Light Life LED | 30K/H |
| Perspective | 80/80/80/80 |
| Gross/Net Weight | 4.5Kg/3.5Kg |
| Cover Glass Thickness | 1.8mm |
| Light Transmission | ≥80% |
| Surface Strength | 3H |
| Touch Life | ≥1000万次 |
| Operating Humidity | 20%-80% RH |
| Operating Temperature | -20°C~70°C |
| Storage Temperature | -30°C~80°C |
| Power Consumption | 26W |
| Power Input | 12V DC ±5% 5.5x2.5mm |
| Installation Method | VESE、Desktop |
| Signal Ports | VGA x 1、HDMI x 1、USB2.0 x 3、USB3.0 x 1、RS232 x 1、LAN(RJ45) x 1、Audio x 1、Mic x 1、12V DC-in x 1 |
Wechat:13808878984 Contact:QiaQia
Mobile:0086 13808878984
Email:vp@touchkit.com or viptouchkit@gmail.com
Address:No.2, Heyuan 2nd Road, Shuibu Town, Taishan City, Guangdong Province, P.R.China
